fbpx

Anglia kthehet me një pikë në shtëpi

Ka përfunduar në mënyrën me të keqe aventura e Anglisë në kampionatin botëror, “Brazil 2014”. Tre Luanët, edhe në ndeshjen e fundit nuk ia kanë dalë të fitojnë, duke luajtur barazim pa gola me Kosta Rikën.
Kosta Rika, edhe më këtë barazim mban pozitën e parë në grupin D, pas dy fitoreve të arritura, ndaj Uruguait dhe Italisë.
Renditja përfundimtare e grupit D: Kosta Rika 7 pikë,Uruguai 6 pikë, Itali 3 pikë, Angli 1 pikë

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close