fbpx

Ka filluar takimi mes kryeministrit Nikolla Gruevski dhe liderit të LSDM, Zoran Zaev

Në Klubin e Deputetëve ka filluar takimi mes kryeministrit Nikolla Gruevski dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev.

Liderët e dy partive më të mëdha në vend po mbajnë takim tet-a-tet.

Ky takim është inicuar nga kryeministri Nikolla Gruevski, ndërsa e njëjta po realizohet pasi që deputetët e opozitës dhanë dorëheqje nga funksioni dhe nuk marrin pjesë në punën e Kuvendit pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare që u mbajtën më 27 prill të këtij viti.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close