fbpx

Gruevski i prerë para takimit me Zaevin, nuk do të ketë qeveri teknike

Nuk do të ketë asnjëherë qeveri teknike ashtu siç kërkon lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ka deklaruar kryeministri Nikolla Gruevski. Ai i ka verifikuar pozicionet e partisë së tij për takimin e sotëm me liderin e LSDM-së për përmirësimin e dialogut politik.

Pas përshëndetjes standarde pritet që i pari në Klubin e deputetëve të flasë Zaev, i cili duhet të arsyetojë përse opozita e bojkoton  Kuvendin si dhe cilat janë kërkesat, si ajo për qeverisjen teknike dhe kërkesa për zgjedhje të reja.

Në fajalimin hyrës, Gruevski do të thirret në faktin se përveç që nuk ka nevojë për ndryshime, partia e tij është e gatshme të negociojë për të mirën e shtetit.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close