fbpx

Shkodran Mustafi mund të vishet kuqezi

Derisa ditëve dhe orëve të fundit por flitet se Milan, po përgatitet për blerjen e talentit të Veronas, Manuel Iturbe, tifozët e kësaj skuadre njëmënd po qëndrojnë me shpres se më në fund dikush i mirë dhe cilësor do të transferohet në Milanello.

Por, ka edhe shkrime dhe mendime të ndryshme rreth këtij operacioni që është i shtrenjtë dhe njëkohësisht i realizueshëm nëse Galliani&co, e kanë seriozisht ta përforcojnë skuadrën, ndërsa nga ana tjetër eksperti i transferimeve në Sky Sport, Gianluca di Marzio, ka deklaruar se Milan është në bisedime që ta sjell në skuadër shqiptarin Shkodran Mustafi, që aktualisht është i zënë në përfaqësuesen e Gjermanisë.

Mbrojtësi shqiptar është pjesë e klubit italian Sampdoria, që nga ana tjetër kërkon dy anëtar të Milanos, sulmuesin Matri dhe mbrojtësin Zapata, andaj Mustafi me gjasa të mëdha mund të bëhet rosoner.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close