fbpx

Holanda e pamposhtur!

Holandezët kanë arritur të regjistrojnë edhe fitoren e tretë në grup në Kampionatin Botëror.

“Tulipanët” e mposhtën pa problem skuadrën Kilit me rezultat 2-0.

Golat për Holandën i shënuan Leroy Fer në minutën e 77 dhe Memphis Depay në minutën e 90.

Holanda e mbyllë grupin me 9 pikë si lidere, ndërsa Kili kualifikohet me 6 pikë në pozitën e dytë.

Holanda dhe Kili do të presin kundërshtarë nga skuadrat e grupit A./ Portalb

Tags

Lajme të ngjashme

Një koment

Back to top button
Close