fbpx

Më në fund fiton edhe Spanja!

Më në fund edhe Spanja ka shënuar fitore në Botërorin e Brazilit duke e mposhtur Australinë me rezultat 3-0.

Serinë e golave e hapi David Villa në minutën e 36, kurse dy golat tjerë u shënuan në pjesën e dytë nga Fernando Torres në minutën e 69 dhe nga Juan Mata në minutën e 82.

Renditja në grupin B, është kjo: Holanda 9 pikë, Kili 6 pikë, Spanja 3 pikë dhe Australia 0 pikë./Portalb

 

Tags

Lajme të ngjashme

Një koment

Back to top button
Close