fbpx

Albin Kurti bëhet baba‏

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, i cili para disa muajve është martuar me norvegjezen Rita Augestad Knudesen, është bërë baba. Norvegjezja Rita, e cila ka lindur në spitalin Amerikan në Prishtinë ka sjellë në jetë fëmijën e tyre të parë vajzë.

Përndryshe për një kohë të gjatë Rita ka jetuar edhe punuar në Kosovë. Ajo ka qenë e angazhuar në disa projekte dhe ka shkruar në shtypin kosovar.

Ndryshe, Rita është duke studiuar doktoraturën ne LSE (London School of Economics) në Britani të Madhe. /Kosovainfo/

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close