fbpx

Mediat kroate: Shqiptarët e kanë në zemër Kroacinë

Të shumtë janë tifozë shqiptarë që e kanë në zemër Kroacinë. Një gjë e tillë është konfirmuar edhe në Brazil.

Tifozë shqiptarë dhe kroatë janë bërë bashkë duke mbajtur në duar flamurin e Shqipërisë, gjersa kishin veshur fanelat kroate.

Një gazetë kroate shkruan se shqiptarët gjithmonë ndjenjë respekt e dashuri për Kroacinë, gjë e cila është parë disa herë. /Indeksonline/

Lajme të ngjashme

Back to top button