fbpx

Shënohet 20 vjetori i SH.K.SH “Iliria” nga mërgimtarët e Italisë (FOTO)

Me manifestime solemne në komunën Segonzano, të provincës autonome të Trentos, në prani të shumë bashkatdhetarëve dhe me iniciativën e grupit organizues u shënua 20 vjetori i themelimit të Shoqatës Kulturore Shqiptare “Iliria”.
20 vjetori i shoqatës "Iliria", Itali

Programi i pasur kulturor-artistik me këngë e valle shqipe gjallëroi atmosferën e mërgimtarëve. Ata për Portalb shfaqën kënaqësinë që dy dekada funksionin kjo shoqatë si dhe folën me mall për vendlindjen e tyre.

20 vjetori i shoqatës "Iliria", Itali

20 vjetori i shoqatës "Iliria", Itali

20 vjetori i shoqatës "Iliria", Itali

20 vjetori i shoqatës "Iliria", Itali

Lajme të ngjashme

Back to top button