fbpx

Mot me diell dhe me temperatura deri në 31 gradë

Moti në Maqedoni të jetë me diell dhe me vranësira mestarë lokale. Do të fryje erë e dobët deri  nga drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej gjashtë deri 14, ndërsa ajo e ditës prej 24 deri 31grad Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe erë e dobët veriore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri 11, ndërsa ajo e ditës do të rritet deri 28 gradë Celsius. Edhe në ditët e ardhshme do të mbizotërojë mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë. Të martën pasdite dhe të mërkurën do të ketë kushte për reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima. Më ngrohtë do të jetë nga mesi i javës së ardhshme posaçërisht të mërkurën kur temperatura pritet të lëvizë prej 28 deri 35 gradë Celsius.

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close