fbpx

Spanjolët kërkojnë “kokën” e Del Bosques

Spanja i ka zhgënjyer tifozët e saj pas eliminimit të hershëm nga Kampionati botëror. ‘Furia e Kueq’ u tregua e pafuqishme në dy ndeshjet e para ndaj Holandës dhe Klilit, të cilat i humbi meshtatë gola të pranuara dhe vetëm një të shënuar.

Pas këtij zhgënjimi tifozët e Spanjës kërkojnë ndryshime në skuadër, dhe fytyra të reja për eliminatoret e Kampionatit evropian ‘Franca 2016’.

Por, sipas një sondazhi të bërë nga e përditshmja sportive madrilen Marca, tifozët mendojnë se ndryshmi duhet të nisë nga Vicente del Bosque.

Votimet e tifozëve
Votimet e tifozëve

Nga 150 mijë përdorues të internetit, 93.269 (68,58%) prej tyre konsiderojnë se Del Bosque e ka përfunduar misionin dhe duhet të largohet nga Spanja.

Kurse, 64.6 për qind e tifozëve mendojnë se eliminimi i hershëm nga Botëror ‘Brazili 2014’ është përgjegjësi i grupit.

Lajme të ngjashme

Back to top button