fbpx

Arrestohet kreu i Inspektoratit Ndërtimor së Tiranës, Florenc Hoxha

Policia ka arrestuar mbrëmjen e sotme kreun e Inspektoratit Ndërtimor të Bashkisë së Tiranës, Florenc Hoxha, pasi akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre.

Arrestimi i tij ka ardhur pas një sërë denoncimesh të bëra nga qytetarët. Janë 6 procedime penale pas denoncimeve të bëra nga qytetarët për raste të ndërtimeve pa leje, por nuk është ndërmarrë asnjë veprim në lidhje me to.

Lajme të ngjashme

Back to top button