fbpx

U numeruan votat me kusht, AKR jashtë

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar procesi i numrimit i 22 mijë votave me kusht.

NISMA e ka kaluar pragun pasi del të ketë fituar 1110 vota kurse jashtë parlamentit do të mbetet Aleanca për Kosovë të Re e cila ka marrë 1063 vota, nga votat me kusht.

Ndërkohë nesër do të bëhet rinumërimi i votave të kandidatëve në 410 kuti.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close