fbpx

Fillon seanca parlamentare me vonesë të Gruevskit dhe pa prezencën e opozitës

Me vonesë të Nikolla Gruevski dhe pa prezencën e LSDM dhe të liderit të PDSH fillon seanca parlamentare për votimin e qeverisë së re.

Pas një vonese prej afro një orësh, para pak çastesh, mandatari Nikolla Gruevski ka hyrë në seancën parlamentare për votimin e qeverisë së re.

Afro një orë në pritje të tij kanë qenë, deputetët, ministra dhe kori diplomatik i akredituar në Maqedoni.

Deri më tani në mes të pranishmëve vërehet mungesa e Liderit të PDSH-së, Menduh Thaçi

Lajme të ngjashme

Back to top button