fbpx

Spanja – Kili, formacionet zyrtare

Spanja dhe Kili i kanë zyrtarizuar formacionet me të cilat do ta nisin ndeshjen e sontme, të dytën në kuadër të Grupit B të Botërorit.

Ekipi i Louis van Gaal ka nevojë më shumë se kurrë për fitore, për t’i mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në të tetën e finales.

Kurse, Kilit do t’i mjaftonte edhe një barazim, për të mbetur në pozitën e dytë në tabelë.

Formacionet zyrtare
Spanja: Casillas; Azpilicueta, Ramos, Martínez, Alba; Busquets, Alonso, Iniesta; Silva, Costa e Pedro.
Kili: Bravo; Isla, Silva, Medel, Jara, Mena; Marcelo Díaz, Aránguiz, Vidal; Alexis Sánchez e Vargas.

Lajme të ngjashme

Back to top button