fbpx

Reagon Fazliu: Bexheti të bëjë presion për Monstrën jo për mua

Pas vendimit të gjykatës, në favor të Blerim Bexhetit, reagon Bekim Fazliu në rrjetin social Facebook.

Bekim Fazliu Gjykata

Deputeti i PDSH-së Bekim Fazliu nga Ministri i Drejtësisë Blerim Bexheti tha se do ta padit për shpifje për shkak të akuzave që ai drejtoi në seancën e pyetjes së deputetëve, por Fazliu nuk hoqi dorë nga imuniteti i tij si deputet dhe padia e ministrit u përqëndrua në shkrimet e tij në rrjetet sociale. Në bazë të Kushtetutës, deputetët kanë imunitet dhe nuk japin përgjegjësi në Gjykatë për qëndrimet e tyre të shprehura në Kuvend.

Megjithatë, Fazliu sërish i ka dedikuar një status ministrit Bexheti. Portalb tentoi të kontaktojë me Fazliun por ai mbetet i pakapshëm. /Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button