fbpx

Pasuria e Pacollit 340 milionë, ndër to aeroplan privat 18 milionë euro (Foto-dokument)

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli padyshim është një nga shqiptarët më të pasur në mos më i pasuri. Ai në deklarimin e fundit të pasurisë ka deklaruar miliona para në aksione por edhe para të gatshme.

Ndërkohë bie në sy aeroplani privat i tij në vlerë prej 18 milion eurosh.

Shuma totale e pasurisë së tij kap shifrën e 340 milion eurove ndërsa ndër to 140 milion euro janë deklaruar nga aksione anonime. Shtëpia jashtë vendit në vlerë prej 20 milion euro, hotel Iliria 42 milion euro si dhe aksionet në Grand Hotel./Zeri/

Pasuria e Pacollit
Pasuria e Pacollit

Lajme të ngjashme

Back to top button