fbpx

Mot me shi dhe vranësira deri të dielën

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme, me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullimë, në disa vende
në formë të motit të keq me paraqitje të breshërit dhe erës së përforcuar, posaçërisht në orët e pasditës.

Temperatura do të lëvizë prej 17 deri në 31 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me temperaturë deri në 26 gradë Celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme vazhdon periudha e motit jostabil me reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullimë dhe erë të prëforcuar, posaçërisht në orët e pasditës.

Të premtën dhe të shtunën reshjet do të lokalizohen, në pjesët perëndimore të vendit, ndërsa sabilizim i plotë i motit me rritje të temperaturës pritet nga e diela.

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close