fbpx

Rusët dhe Koreanët u ndanë në paqë

Ndeshja e parë e grupit H është zhvillua, dhe e fundit për raundin e parë të fazës së grupeve ishte ajo në mes të Rusisë dhe Koresë së Jugut.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundojë po ashtu e barabartë me rezultat 0-0, ku në posedim dominoi kombëtarja e Koresë së Jugut.

Skuadra e strategut italian Fabio Capello, Rusia nuk ka treguar ndonjë shenjë së mund të shënojë në këtë pjesëlojë ë takimit, ndërkaq ishin koreanë- jugorët që e kërkonin golin.

Edhe pjesa e dytë fillojë më të njëjtin intensitet si ajo e para, për Korenë e Jugut e cila kërkonte që të shënonte.

Dhe, goli erdhi tek në minutën e 68 ku shënoi Lee K-H.

Por ky gëzim i korenëve nuk zgjati shumë pasi që rezultati u barazua në minutën e 74 nga Kerzhakov edhe pse goli dukej pozitë jashtë loje.

Pas golit të shënuar ishin rusët ata që kërkonin të përbuznin gjithçka por pa rezultat.

Ky rezultat më së shumti i konvenon Belgjikës e cila sot fitojë në ndeshjen kundër Algjerisë.

Lajme të ngjashme

Back to top button