fbpx

Pija magjike që ju ndihmon në “shkrirjen” e celulitit!

Mos e prisni momentin e fundit, menjëherë përgatiteni trupin për ditët e nxehta duke larguar celulitin me anë të kësaj pije.

Përparësitë e grejpfrutit në luftën kundër celulitit:

  • përmirëson qarkullimin e gjakut;
  • ndalon mbledhjen e ujit në trup dhe me këtë edhe krijimin e celulitit;
  • përshpejton metabolizmin;
  • largon helmet nga trupi;
  • rregullon sheqerin në gjak.

Ja cilat janë përbërësit e nevojshëm për ta përgatitur këtë pije magjike:

  • 1 grejpfrut më të madh
  • 2 portokaj
  • ¼ limon
  • 1 copë xhenxhefil

Përgatitja:
Të gjithë përbërësit pastroni, qëroni dhe vendosni në aparat për përgatitjen e lëngjeve. Lëngun e fituar duhet ta ruani në frigorifer. Pijeni në mëngjes mes vakteve.

Nëse nuk keni aparat për lëngje, pemët mund t’i shtrydhni me ndihmën e shtrydhëses, ndërsa xhenxhefilin imtësojeni.

Grejpfrut, limon dhe portokall
Grejpfrut, limon dhe portokall

Lajme të ngjashme

Një koment

Back to top button