fbpx

Ronaldo gati vetëm 100%

Superylli portugez, Cristiano Ronaldo, është deklaruar i gatshëm për të luajtur me Portugalinë në Botërorin e Brazilit.

Duke folur në konferencën për media, Ronaldo theksoi se do të donte të ishte 110 % i gatshëm për vendin e tij, por për momentin është vetëm 100 %.

“Unë doja të isha në 110 %, por jam vetëm 100 %. Mendoj se kjo është e mjaftueshme për ta ndihmuar Seleҫaon. Unë jam gati dhe mezi pres të luajë”, u shpreh ndër të tjera, Ronaldo.

Ky i fundit njëherësh do të jetë rreziku kryesor për portën e Gjermanisë në sfidën e cila zhvillohet sonte nga ora 18:00.

Lajme të ngjashme

Back to top button