fbpx

Sezoni filloi: Pesë mijë Maqedonas vërshuan plazhet e Greqisë

Më shumë se 15 mijë qytetarë në periudhë prej 24 orëve kanë shkuar për vikend në Greqi si destinacion në fillim të sezonit veror.

Rreth 5 mijë Maqedonas kanë dalë që të shfrytëzojnë plazhet e Greqisë, nga të cilat numri më i madh janë për ekskursione njëditëshe thonë burime për NOVA.

Kolona nga vetura është vërejtur edhe gjatë periudhës prej orës 8 deri në orën 11 mëngjesin e sotëm.

Në kalimin kufitar Bogorodicë janë lëshuar 6 linja dhe pritet gjysmë ore.

Lajme të ngjashme

Back to top button