fbpx

Radhë të gjata në pikën kufitare “Bogorodica”

 Autoritetet kufitare maqedonase raportuan se në kalimin kufitar “Bogorodica” me Greqinë ka pasur kolona të gjata të udhëtarëve.

Qytetarët është dashur të presin më orë për të kaluar procedurat kufitare.

Në orët e hershme të mëngjesit ka pasur ka pasur edhe kolona të gjata të automjeteve të pasagjerëve nga Serbia e Kosova.

Gjithashtu, ka pasur edhe fluks të rritur të veturave dhe autobusëve nga vendi që mbantnin turistë.

Lajme të ngjashme

Back to top button