fbpx

Isa Mustafa: Koalicioni me PDK i pamundur dhe i papranueshëm

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, në një intervistë ekskluzive për Gazetën Express u tregua I prere rreth koalicionit te perfolur me Partine Demokratike te Kosoves.

“Jo, është i pamundshëm dhe i papranueshëm-u shpreh Mustafa. Sipas tij, marreveshja me Kreun e AAK-se Ramush Haradinaj dhe ate te Nismes, Fatmir Limaj, eshte nje kapitull I mbyllur. Mustafa tha se hapi i ardhshem eshte finalizimi I saj me pune te perbashket, duke perjashtuar keshtu cdo mundesi koalicioni dhe bashkepunimi me PDK-ne.

Kreu I LDK-se sqaroi opinionin public se tashme shumica ne parlament I takon 3 subjekteve politike, pjese e marreveshjes. Mustafa shtoi se LDK, AAK dhe Nisma kane zhvilluar bisedime dhe me perfaqesuesit nderkombetare per te vazhduar implementimin e politikave rreth dialogut, zhvillimit ekonomik dhe perfshirjes se pakicave.

Sipas kreut te LDK-se pjese e ketij koalicioni duhet te jene dhe perfaqesues te komunitetit serb ne Kosove dhe pakicave te tjera, pasi ky eshte nje detyrim kushtetues.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close