fbpx

Mot me diell dhe i ngrohtë

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë e dobët mesatare veriore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej nëntë deri 17, ndërsa ajo e ditës prej 27 deri 33 gradë Celsius.

Në Shkup mot i ngjashëm, me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale.

Temperatura e mëngjesit do të ulet deri 16, ndrësa ajo e ditës do të ngrihet deri në 32 gradë Celsius.

Mot të ngjashëm do të ketë edhe të premten, ndërsa në ditët e fundjavës dhe të hënën në orët e pasdites do të jetë mot jostabil me reshje të rrëmbyeshme lokale dhe bubullima. Temperatura do të ketë tendencë të rënies së vogël.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close