fbpx

Velanovski e pranoi ambasadorin e sapoemëruar të Shqipërisë në Maqedoni Bushati

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Trajko Velanovski sot ka pasur takim protokollar me ambasadorit të sapoemëruar të Republikës së Shqipërisë në Maqedoni Petrit Bushati.

Në takim Velanovski ka potencuar bashkëpunimin e suksesshëm parlamentarë ndërmjet dy shteteve.

Të dy bashkëbiseduesit u pajtuan se bashkëpunimi bilateral, marrëdhëniet miqësore duhet të vazhdojnë me këtë bashkëpunim dhe realizimin e projekteve.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close