fbpx

“Selam” nga Xherdani dhe shokët prej Porto Seguro

Xherdan Shaqiri me shokët e tij dhe Blerim Xhemaili dhe Admir Mehmedin ju përshëndesin nga Porto Seguro. Kjo është fotoja që Xherdani e ka postuar ne profilin e tij në “Facebook”, ku mes tjerash si zakonisht ka shkruar në tri gjuhë, anglisht, shqip dhe gjermanisht.

“Best regards from porto seguro:-) Ju Pershendesim nga porto seguro:-) Liebe grüsse aus porto seguro  ‪#‎Blerim#Admir#XS”.”

Të përkujtojmë se përveq këtyre tre futbollistëve, shqiptarët kanë dhe gjashtë futbollistë të tjerë, janë Granit Xhaka dhe Valon Behrami, që gjithashtu do të luajnë për Zvicrën, ndërsa Shkodran Mustafi është pjesë e reprezentacionit të Gjermanisë, Adnan Jonuzaj do të luaj me Belgjiknë, dhe Gjergji Kone e Sotir Nini janë me Greqinë. / Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button