fbpx

Publikohen karakteristikat e Samsung Galaxy S5 mini

Publikohen detaje te reja të Samsung Galaxy S5 mini. Siç mund ta shikoni Galaxy S5 mini përdor të njëjtin dizajn Galaxy S5, atë ka të njëjtën kase plastike me pika mbrapa.

Pajisja është e certifikuar per rezistencen ngaj ujit dhe pluhurit edhe pse nuk ka kapak mbrojtëse në slot microUSB siç është rasti me Galaxy dhe S5 Galaxy S5 aktiv. S5 mini përmban një “ekran Super AMOLED 4.5 me rezolucion 720p dhe ka chip Exynos 3 Quad me një quad-core Cortex-A7 CPU@1.4GHz, Mali-400 GPU MP4 dhe 1,5 GB RAM. Pjesa tjetër specifikimeve perfshijne Gorilla Glass 3, kamera te pasme 8MP, kamera te perparme 2.1MP, 16GB per ruajtne e te dhenave, skaner per gjurmë gishterinjsh.

Lajme të ngjashme

Back to top button