fbpx

Ali Ahmeti uron Hashim Thaçin për fitoren në zgjedhjte e djeshme

 

Kam nderin e veçantë që në emër të të gjithë anëtarëve dhe përkrahësve të Bashkimit Demokratik për Integrim si dhe në emrin tim personal t’ju shpreh urimet më të sinqerta për mbarëvajtjen e zgjedhjeve parlamentare të 8 qershorit në çdo cep të Kosovës si dhe për rezultatin e arritur.”, thuhet në urimin e Ali Ahmetit.

Proçesin zgjedhor në Kosovë e ndoqa prej së afërmi dhe më duhet që të shpreh vlerësim të lartë për të gjitha subjektet politike si dhe për qytetarët e Kosovës që kontribuan në zhvillimin e zgjedhjeve të lira, fer dhe demokratike në përputhje me standardet ndërkombëtare.Fitorja e besimit të qytetarëve është përgjëgjesi e madhe dhe unë ju ftoj që menjëherë ti rrekemi punës dhe ti vazhdojmë përpjekjet tona të përbashkëta për ti përafruar qytetarët tanë edhe më shumë duke ju krijuar kushte për përditshmëri të rehatshme, pa pengesa administrative”, Ali Ahmetit. .

 

 

 

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close