Një këmbësor ka humbur jetën në një aksident trafiku në Shkup

Një këmbësor i moshës 71vjeçare ka humbur jetës, pasi mbrëmë në orën 19:45 është goditur një automjet “Golf 5”, me regjistrim të Shkupit, të drejtaur nga I.J. nga fshati Brezë, në udhëkryqin në rrugët “Kemal Sejfula”, “Aleksandar Urdarevski” dhe “Bosnjë dhe Hercegovina”, transemton Portalb.mk.

Këmbësori nuk u ka mbijetuar plagëve në vendin e ngjarjes, ndërsa mjeku i Ndihmës së Shprejtë ka konstatuar vdekjen, ndërsa shoferi I.J. ka marrë lëndime trupore, të kosntatuara në Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit “8 Shtatori”.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button