fbpx

Mot me diell dhe i ngrohtë

Moti në Maqedoni do të jetë me diell, me vranësira mesatare në orët e pasdites. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 10 deri në 17 gradë, ndërsa e ditës prej 27 deri 33 gradë.

Në Shkup moti do të jetë kryesiht me diell dhe i ngrohtë. Temperatura e mëngjesit o të zbresë deri 16 gradë, ndërsa ditës do të ngritet deri 32 gradë.

Edhe gjatë ditëve në vijim moti do të jetë kryesisht stabil, pa reshj dhe i nxehë, po megjithatë në orët e pasdites o të ketë kushte për dukuri të izoluar të reshjeve afatshkurta të reshjeve të rrëmbyeshme me bubullima.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close