fbpx

Mot me diell, pasdite reshje të rrëmbyeshme të shiut

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira mesatare dhe me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi veriore. Pasdite në më shumë vende moti do të jetë me vranësira jostabile e me reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë e përforcuar, ndërsa është e mundur edhe paraqitja e breshërit.

Temperatura do të lëvizë prej 21 deri në 33 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë deri në 31 gradë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close