fbpx

Po ngushtohet rezultati mes PDK’së dhe LDK’së

Rezultatet e fundit nga KQZ, tregojnë një rënie të përqindjes së PDK’së. Nga më shumë se 30 për qind sa kishte në fillim, tani PDK ka rënë në 29 për qind e ndjekur nga LDK me 26 për qind.

Ja edhe rezultati mes dy partive:

PDK: 29.80 %

LDK: 26. 14 %

Partitë tjera:

VETËVENDOSJE: 11.60 %

AAK: 10.10 %

NISMA: 6.30 %

AKR: 3.78 %

Ky është rezultati i dalë nga numërimi i 966 vendvotimeve nga gjithsej 2374 sa ekzistojnë. / Gazeta Express

Lajme të ngjashme

Back to top button