fbpx

Kadri Veseli shpalli fitoren e PDK-së

I dyti i PDK-së, Kadri Veseli, ka shpallur fitoren e Partisë Demokratike.

“PDK-ja është fituese e zgjedhjeve nacionale. Është një fitore e konfirmuar dhe bindëse ara partive të tjera”, ka thënë Veseli.

Ai ka lavdëruar edhe procesin zgjedhor, duke thënë që është njëri ndër proceset më demokratike që nga koha e pasulftës.
“Kjo ka qenë dita e zgjedhjeve më e përkryera, me rezultat të mrekullueshëm, duke konfirmuar të ardhmen e Kosovës në familjen evropiane”, ka thënë Kadri Veseli.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close