fbpx

Spiro Ristovski mbetet në qeverinë e re, por si zëvendës i Abdilaqim Ademit

Ministri aktual i Arsimit, Spiro Ristovski mbetet në qeverinë e re, por si  zëvendësministër.

sipas  Press24, Ristovski do të mbetet si zëvendës i Abdilaqim Ademit, tanimë ministër i ri i Arsimit.

Sipas informacioneve, VMRO ka qenë i kënaqur nga puna e deritanishme e Ristovskit, veçmas rreth zbatimit të projektit Matura shtetërore dhe testimit ekstern

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close