fbpx

“Brazili 2014″, mungon Shqipëria por jo edhe shqiptarët

Plot 9 futbollistë shqiptarë do të marrin pjesë në Botërorin e Brazilit 2014. Zvicra është kombëtarja me numrin më të madh të shqiptarëve, me 5 të tillë, Behrami, Xhaka, Shaqiri, Xhemaili, dhe Mehmedi. Greqia ka dy të tillë në përbërje. Gjergji Kone dhe Sotir Nini.

Ndërsa Adnan Januzaj (Belgjikë) dhe Shkodran Mustafi (Gjermani) janë dy “tradhëtitë” e fundit të Shqipërisë të cilët gjithashtu do të jenë pjesmarrë në një kompeticion kaq të rëndësishëm.

Lista e plotë:

1-Xherdan Shaqiri (Zvicër)
2-Granit Xhaka (Zvicër)
3-Valon Behrami (Zvicër)
4-Blerim Xhemaili (Zvicër)
5-Admir Mehmedi (Zvicër)
6-Gjergji Kone (Greqi)
7-Sotir Nini (Greqi)
8-Adnan Januzaj (Belgjikë)
9-Shkodran Mustafi (Gjermani)

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close