fbpx

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Gjatë ditës do të ketë vranësira të vogla lokale, ndërsa do të fryjë edhe erë e lehtë .

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga nëntë deri në 17, ndërsa ajo ditore nga 24 deri në 33 gradë Celsius.

Pas dite parashihet të ketë shi dhe mot jo stabil në disa vende pritet të bie edhe breshër.

 

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close