Shkup, u mbajt gara tradicionale e babagjyshërve

Sot nëpër rrugët e Shkupit u mbajt gara tradicionale e babagjyshërve, raporton Anadolu Agency (AA).

Qindra pjesëmarrës me kostumet e babagjyshit morën pjesë në garë, të cilët vrapuan në një pistë prej dy kilometrash duke u nisur nga qendra tregtare “City Mall”.

Para garës u zhvillua një program muzikor si dhe një ngrohje me një instruktor fitnesi. Gara u organizua nga Shoqata për sport dhe rekreacion “I pari në majë” nga Shkupi.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button