fbpx

Shkodër, policia asgjëson 470 rrënjë kanabis sativa

470 rrënjë kanabis janë gjetur dhe asgjësuar në Shkodër mëngjesin e sotëm nga forcat e policisë, në kuadër të operacionit kundër bimëve narkotike, transmeton shekulli.

Policia ka bërë të mundur identifikimin e parcelave të mbjella me kanabis sativa në komunën Guri i Zi.

Ndërkohë, menjëherë pas operacionit, vijon monitorimi i zonës veriore për të identifikuar personat përgjegjës.

Lajme të ngjashme

Back to top button