Ende pa u mbyllur, Katar 2022 vendos një rekord në historinë e Botërorëve

Katar 2022 është drejtë fundit, me Kupën e Botës që është futur në ethet e sfidave më vendimtare të kompeticionit. Deri më tani, janë zhvilluar 60 ndeshje dhe ky Botëror ka shënuar një rekord dhe pse duhen ende edhe 4 ndeshje për tu mbyllur, shkruan Supersport.

Katar 2022 është Botërori me më shumë barazime pa gola, pra 0-0, 8 deri më tani duke lënë pas 4 edicione të ndryshme, Brazil 2014, Afrika Jugut 2010, Gjermani 2006 dhe Spanjë 1982.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button