fbpx

Pamje ekskluzive- Tefik Bela, 28 vjeçar, nxjerret gjallë nga rrënojat në Kosovë

Ai tashmë ka arritur në QKUK. Gjendja e tij duket e rëndë, por mjekët ende nuk ka dhënë asnjë deklaratë.

Ndryshe, më herët Kosovapress ka raportuar se edhe një person tjetër është gjetur i gjallë nën rrënojat e shpërthimit në Termocentralin ‘Kosova A’.

Ndërkohë, nga KEK-u njoftojnë se është bere evakuimi i personelit nga të gjitha repartet e Bllokut A.

“Pas veprimeve të ndërmarra në vendin e ngjarjes situata është nen kontroll dhe aktualisht nuk ka rrezik”, thuhet në komunikatën e tyre.

Fatkeqësi e madhe e tronditi sot KEK-un
LEXO – Shpërthim në KEK, 3 të vdekur 13 të plagosur (Video)
LEXO – (VIDEO) Shpërthimi në KEK, të lënduarit rrëfejnë si ndodhi

Lajme të ngjashme

Back to top button