U eliminua njëri nga favoritët e Botërorit 2022, sonte luhet ndeshja e fundit e 1/8 së finales

Në ndeshjen e parafundit në fazën e 1/8 së finales u ndesh ekipi i Marokut dhe Spanjës, ndeshje e cila vazhdoi deri në penallti, transmeton Portalb.mk.

Koha e rregullt e kësaj ndeshje u përmbyll pa gola, përkundër disa mundësive nga të dy anët.

Në mundësinë e penalltive, futbollistët spanjoll ishin më të dobët se futbollistët e Marokut.

Maroku në çerekfinale do të përballet me fituesin e ndeshjes Portugali – Zvicër, ndeshje e cila do të luhet sonte prej orës 20:00.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button