Lajçak nesër në Kosovë, do të takohet me Kurtin

Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, do të vijë për një vizitë në Kosovë.

Burimet e Klankosova.tv mësojnë se ai nesër do ta takojë kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Emisari paraprakisht ka qëndruar për vizitë zyrtare në Serbi. Ai e ka takuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Lajçak deklaroi se kanë diskutuar se si do të respektohet marrëveshja për targa, si dhe hapat e ardhshëm për normalizimin e marrëdhënieve sipas planit franko-gjerman

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button