Penaltitë e përcaktuan fituesin e ndeshjes Japoni – Kroaci

Rezultati i ndeshjes ndërmjet Japonisë dhe Kroacisë gjatë kohës së rregull ishte 1-1. Kroacia u kualifikua në çerekfinalen e Kupës së Botës “Katari 2022”,  pasi në penalti e fitoi ekipin japonez, raporton Portalb.mk.

Në penallti kombëtarja e Kroacisë triumfoi me rezultat 3:1, pasi japonezët tri herë nuk arritën të shënojnë në penalti.

Fituesi i ndeshjes së sotme ndërmjet Brazilit dhe Koresë së Jugut do të përballet në çerekfinale me ekipin kroat.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button