RMV, në mesnatë lirohet çmimi i dizelit

Komisioni Rregullator i Energjetikës ka miratuar vendim sipas të cilit, prej mesnatës do të lirohet çmimi i dizelit, njofton Portalb.mk.

Me vendimin e ri, dizeli do të shitet për 2 denarë për lirë, ndërkaq benzina dhe mazuti do të shiten me çmimin e vjetër.

Çmimet e derivateve prej mesnatës:

  • Dizeli: 84,5 denarë për litër
  • Benzina 95: 84,5 denarë për litër
  • Benzina 98: 86,5 denarë për litër
  • Vaji ekstra i lehtë: 82,5 denarë për litër
  • Mazuti: 41,81 denarë për kilogram

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button