fbpx

Moti sot do të jetë me diell dhe me temperatura deri në 31 gradë

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe I ngrohtë. Gjatë ditës do të ketë vranësira të vogla deri mesatare lokale, ndërsa do të fryjë edhe erë e lehtë mesatare veriore më tepër përgjatë Vardarit.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga nëntë deri në 15, ndërsa ajo ditore nga 24 deri në 31 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht me diell dhe me erë të lehtë deri në mesatare veriore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 12 ndërsa ajo ditore do të arrijë deri në 27 gradë Celsius.

Lajme të ngjashme

Back to top button