fbpx

FIFA: Maqedonia “ecë” në vend, Shqipëria plus 4

Teksa ende nuk janë analizuar rezultatet e ndeshjeve miqësore, përfaqësuesja më e mirë e Maqedonisë në futboll ka mbetur në pozitën e 80-të, të FIFA-së të publikuar vetëm disa ditë para se të nisë botërori i futbollit Brazil 2014.

Ndërsa kombëtarja shqiptare fiton 4 pozicione në renditjen e përpiluar nga FIFA.

Kuqezinjtë tanë janë ngjitur në vendin e 66 në këtë klasifikim me 495 pikë të grumbulluara. Në vigjilje të kompeticionit më të rëndësishëm ka lëvizje edhe në 10 vendet e para.

Spanja dhe Gjermania ruajnë pozicionet e tyre në krye, teksa podiumin e plotëson Brazili, që zbret në vendin e katërt  Portugalinë.

Lajme të ngjashme

Back to top button