fbpx

Obama uroi Ivanovin, duke e rikujtuar atë për reformat e duhura për NATO

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barak Obama ka uruar Presidentin e sapo rizgjedhur të Maqedonisë Gjorge Ivanov.

Në urimin e Obamës drejtuar Ivanovit theksohet rëndësia e zbatimit të reformave të cilat janë të rëndësishme për integrimet euro-atlantike.

Urime kanë mbërritur edhe nga Sekretari i përgjithshëm i OKB-së Ban Ki Mun, Presidenti i Këshillit të Evropës Herman Van Rompuj dhe Presidenti i Bjellorusisë Aleksandar Lukashenko.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close