RMV, 70 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend për 24 orët e fundit nga ku rezulton se prej 629 të testuarve kanë rezultuar 70 të infektuar, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon: 

  • Raste të reja: 70
  • Riinfektime: 18
  • Të vdekur: 0
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 0
  • Të shëruar: 60
  • Testime: 629

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 327. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri, Prilepi dhe Kumanova, Prilepi.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 343.585
  • Të shëruar: 333.707
  • Të vdekur: 9.551
  • Testime: 2.176.205

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button