RMV, 53 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend për 24 orët e fundit nga ku rezulton se prej 657 të testuarve kanë rezultuar 53 të infektuar, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon: 

  • Raste të reja: 53
  • Riinfektime: 16
  • Të vdekur: 0
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 0
  • Të shëruar: 36
  • Testime: 657

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 335. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Kumanova, Prilepi, dhe Manastiri dhe Shtipi.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 343.515
  • Të shëruar: 333.647
  • Të vdekur: 9.551
  • Testime: 2.175.576

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button